počítadlo prístupov
online: 0
dnes: 101
celkom: 371463


50 STRANOVÁ PUBLIKÁCIA
O VÝCHOVE A VÝCVIKU PSA
ZDARMA TU


EZYDOG Slovakia

EzyDog SK - Facebook

ActiveDOG.sk

ActiveDOG Facebook ActiveDog YouTube ActiveDOG Blog ActiveDOG Instagram


Naše recenzie na HEUREKA

Heureka recenzie


Poštovné vrátane balného:

Slovensko: 2,50 €, pri objednávke nad 70.-€ ZDARMA
Česko: 5,90 €, pri objednávke nad 100.-€ ZDARMA


Porovnanie cien na Pricemania.sk

EZYDOG Luca Leash (vodítko a obojok v jednom) – Test

20. 12. 2017, 14:05

Charakteristika:

Sme radi, že už máme túto novinku už na sklade. Jedná sa o kombináciu vodítka a obojku, ktorý je skombinovaný do jedného produktu. V podstate ide o vodítko z kvalitného horolezeckého lana hrúbky 9 mm, ktoré nie je zakončené karabínkou na upevnenie k obojku, ale slučkou, ktorá sa prevlečie psovi cez hlavu. Slučka má na vnútornej časti robustný nerezový posuvník, ktorým nastavíte jej dĺžku, aby psa neškrtila. Ak je slučka nastavená na menší obvod ako je krk psa, docielite obmedzený preklz – efekt pološkrtiaceho obojku. Ucho slučky cez ktoré prechádza vodítko je vystužené oceľovým očkom, takže lano hladko kĺže. Aby sa slučka neuvoľňovala, z vonkajšej strany je gumená zarážka, ktorou nastavíte rozsah roztvárania slučky. V skutočnosti je to jednoduchšie ako keď sa to opisuje, stačí si pozrieť obrázky alebo video a všetko vám bude jasné :-). Vodítko má dĺžku ideálnych 170 cm.

Luca Leash

Skúsenosti:

Vodítko sme ihneď začali používať pri výcviku a už sme pri ňom zostali. Hlavným dôvodom je veľmi dobrá ovládateľnosť psa – relatívne tenký priemer slučky v kombinácii s možnosťou ľahkého a rýchleho nastavenia obvodu obojku (aby ho mal pes pri výcviku hneď za ušami, kedy lepšie reaguje na podnety vodítkom ako keď je stiahnuté až k lopatkám) a možnosť nastavenia preklzu obojkovej časti. Tieto výhody sa v tréningu okamžite prejavili.

V neposlednom rade sa nám páči nízka hmotnosť a skladnosť vodítka. Nosíme ho všade a je výborné aj ako záložné, ktoré vás vďaka svojej konštrukcii a použitým materiálom nikdy nesklame. Nakoľko je obojok aj vodítko prakticky jeden kus kvalitného lana, je takmer nezničiteľné. Pri bežnom venčení ho používame spolu s druhým tenkým obojkom, na ktorom sú známky.

Spojenie obojku a vodítka do jedného celku prináša aj určité obmedzenia: nakoľko medzi obojkom a vodítkom nie je žiadny „obrtlík“, má vodítko tendenciu sa „prekrúcať“ a z času na čas ho treba pretočiť. Pri bežnej prechádzke je to zanedbateľné, na cvičáku pri častých otočkách sa treba naučiť ako vodítko držať tak, aby sa pretáčalo v dlani. Ďalšou nevýhodou je, že pri väčších plemenách a „ťahačoch“ môže rúčka odrieť ruku.

Video k produktu: https://youtu.be/_W3zqPyZlTg

Komentáre

Diskusia je prázdna.
váš email:
meno:
text:

X

Tento e-shop využíva cookies a bez ich použitia nie je schopný fungovať. Nesúhlasím s požívaním cookies na tomto e-shope (zobrazí sa prázdna stránka).